Ivo Toman

Ivo Toman je marketingový odborník a školitel osobního rozvoje a motivace. Autor 15 knih, 5 videoškolení a 7 motivačních audio CD na téma osobní rozvoj a motivace. Narodil se 23.2.1966 ve Frýdku - Místku. Po maturitě na gymnáziu vystudoval VŠ lesnickou a dřevařskou ve Zvolenu.


Po roce 1989 začal podnikat ve výrobě nábytku. "Vždycky jsem chtěl něco řídit; kromě toho, kdo by mě zaměstnal?" říká o svých začátcích. V podnikání se mu ale nedařilo a jeho dluhy se vyšplhaly na 5 miliónů Kč. Aby se zbavil dluhů, začal Ivo Toman s přímým prodejem v multilevel marketingu. Přes počáteční obtíže se brzy stal nejúspěšnějším prodejcem firmy. Ostatní prodejce začal školit víceméně z finančních důvodů, ale zjistil, že ho tato práce jednak baví a jednak má talent lidi zaujmout a strhnout. Z těchto školení vznikly první dvě knihy Iva Tomana Jak začít MLM - strašák nebo příležitost a Jak budovat MLM.

Současně s přímým prodejem se Ivo Toman věnoval netradičním metodám osobního rozvoje jednotlivců, aplikované psychologii a marketingu. Získané poznatky zkoušel v praxi při prodeji finančních produktů a potravinových doplňků. Když začal zjišťovat, že pravidla a poučky vyčtené z knih jsou v řadě případů pro jeho praxi nepoužitelné, založil v roce 1998 společnost TAXUS International s.r.o. působící v ČR, na Slovensku a v Maďarsku. Tato společnost měla být "laboratoří", ve které mohl Ivo Toman zkoušet nové postupy, taktiky a strategie.


Ivo Toman
Ivo Toman na svém semináři

V roce 2003 se přestěhoval do Prahy a o rok později začal s bývalou manželkou Martinou Králíčkovou vyvíjet novou metodu výuky cizího jazyka. V roce 2004 uvedl TAXUS na trh audio CD Revoluční angličtina (více na www.anglictinaprosamouky.cz). Revolučnost této výuky spočívá v tom, že 80 % učení je prováděno podvědomě, bez biflování slovíček a frází. Revoluční angličtinu začal Ivo Toman spolu s dalším produktem, CD Revoluční němčina (www.nemcinaprosamouky.cz), prodávat multilevel marketingem.

Nová metoda výuky jazyků byla úspěšná. Ivo Toman se dál zajímal o fungování lidského mozku. Rozšířil témata svých školení. O to, co funguje, se Ivo Toman podělil již s desítkami tisíc lidí. Školil v České republice, na Slovensku a posluchače si získal i v Maďarsku a v Rakousku. Své poznatky a zkušenosti shrnul do systému videoškolení, který nazval Instinkt zabijáka a pak přejmenoval na Marketingová psychologie. 

Základem práce Iva Tomana je jednoduchost a výsledky.

Snaží se pomáhat lidem s velkou vnitřní motivací k tomu, aby byli ještě úspěšnější. Lidem, kteří se i v dospělosti vzdělávají, pomáhá různými způsoby:

  • motivačními knihami na téma úspěch, peníze, osobní růst, psychologie prodeje, marketing, přímý (direkt) marketing a multilevel marketing (více zde Knihy Iva Tomana)
  • nahrávkami na motivačních audio CD (více na CD a DVD Iva Tomana)
  • videoškoleními (více na Videoškolení Iva Tomana)
  • školeními a seminářemi pro podnikatele a manažery (více na www.ivotoman.cz).

V roce 2008 byl Ivo Toman zařazen do Almanachu 1000 Leaders of the Czech Republic. V roce 2008 vyšla kniha Úspěšná sebemanipulace, dále v 2009 Debordelizace hlavy, o rok později Motivace zvenčí je jako smrad a poté v 2011 vyšla jeho kniha Ivo Toman O úspěchu. Ve druhé polovině roku 2015 dokončil knihu Posedlost úspěchem. V roce 2016 začal vydávat novou sérii svých knih Osobní rozvoj. První ze série s názvem Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte a druhou knihu ze série s názvem Strach, tréma, obavy a návody jak na ně.

Dne 21.5.2011 měl Ivo Toman přednášku O úspěchu v bratislavské sportovní hale Na Pasienkoch.

Z této největší motivační přednášky v Česko - Slovensku vznikla audio nahrávka a video nahrávka Ivo Toman O úspěchu.

O úspěchu největší motivační akce

Dne 12.10.2014 Ivo Toman vyprodal Velký sál Lucerna, kde měl přednášku O štěstí.

Iva Tomana jeho práce baví. „Já, i když čtu v noci knížku, beru to jako práci, sbírám informace a zajímavé myšlenky. Pokud děláte něco, co vás baví, a vynikáte v tom, paradoxně odpočívat nemusíte,“ říká.

Spoustu peněz dává do vzdělání. Sám chodí na různá školení nebo na ně posílá své spolupracovníky. Za investice do vzdělání považuje i nákupy knih. Rád čte životopisy slavných osobností, knihy o marketingu a psychologii.

V roce 2018 vydal knihu Kurvítka v hlavě, která získala ocenění Český Bestseller za rok 2018 v kategorii Odborná literatura pro dospělé.

Další velkou zálibou Iva Tomana je cestování. Procestoval skoro celý svět. Ideální dovolená? „Moře, moře a zase moře, daleko od sněhu,“ říká.

Knihy Iva Tomana

Jak začít MLM 
Jak budovat MLM
Stroj na peníze I 
Stroj na peníze II
Úspěšná sebemanipulace
Debordelizace hlavy
Motivace zvenčí je jako smrad 
O úspěchu
Absťák 
Štěstí na míru
Posedlost úspěchem
Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte
Strach, tréma, obavy a návody jak na ně
Kurvítka v hlavě
Božka

Knihy Iva Tomana najdete na: Knihcentrum.cz
Otevřená školení

Osobní rozvoj podle nejnovějších poznatků
Nejlepší prodejní triky
Nábor a přijímání lidí
Psychologie prodeje, námitky
Základy vedení lidí
Rétorika a základy prezentování
Text, který prodává
Sebevědomí, sebedůvěra a jak je zvýšíte

Video školení

Strategie
Marketing
Nabídka, která opravdu prodává
Zavádění změn ve firmách
Systémy nepohody

Další produkty

Revoluční angličtina 2. generace
Revoluční angličtina 3. generace
Revoluční němčina TAXUS
Revoluční němčina 3. generace

Tisková zpráva - Revoluční angličtiny 3. generace


Audio nahrávky

Proč jen 5 % lidí uspěje
Závist si musíš zasloužit
Pozitivní myšlení není pro každého!
O úspěchu
Jak začít MLM
Motivace zvenčí je jako smrad
Štěstí není pro každého
Posedlost úspěchem


Video nahrávky

O úspěchu
O štěstí

CD a DVD Iva Tomana

Proč jen 5 % lidí uspěje
Závist si musíš zasloužit
Pozitivní myšlení není pro každého!
O úspěchu CD
O úspěchu DVD
Motivace zvenčí je jako smrad
Jak začít MLM
Posedlost úspěchem

CD a DVD Iva Tomana najdete na: Knihcentrum.cz
Chcete získávat ZDARMA výsledky třicetiletých zkušeností Iva Tomana?
Chcete mít ZDARMA informace, za které byste dali tisíce korun? Chcete se vyhnout chybám?
Jediné, co musíte udělat, je zadat váš email. Za to dostanete Zpravodaje Iva Tomana o osobním rozvoji 3-4krát měsíčně.